Lista aktualności Lista aktualności

Ciąg dalszy prac na klęsce

W mglisty listopadowy poranek Nadleśnictwo Toruń przystąpiło do posadzenia kolejnego pokolenia lasu na terenie poklęskowym w Nadleśnictwie Runowo.

Dnia 8.11.2019 r, na terenie leśnictwa Dąbrowice, leśnicy, przedstawiciele parków krajobrazowych, służb mundurowych, uczniowie odnowili kolejne powierzchnie leśne, z których las zniknął w 2017 roku w wyniku huraganu.

Byliśmy bardzo zaszczyceni z udziału w wyżej wymienionym wydarzeniu pod tytułem Wspólnie dla lasu-Solidarni z klęską. Mamy pełną świadomość, że nasza praca był kroplą w morzu potrzeb, jeśli chodzi o ogrom powierzchni, na których należy posadzić las. Należy podkreślić, iż koledzy z Nadleśnictwa Runowo bardzo skrupulatnie dobrali gatunki do odnowienia lasu, czego efektem będzie las złożony z ponad 14 różnych gatunków drzew na jednej powierzchni.

Na terenie Nadleśnictwa Runowo prace odnowieniowe przewidywane są do roku 2022, by przywrócić las na powierzchni około 2200 ha. Ogrom pracy, które zostało włożony przez pracowników Nadleśnictwa Runowo w uporządkowanie powierzchni to dopiero początek do długiej drogi odtworzenia lasu na terenie poklęskowym. Pomimo, że od klęski z 2017 roku minęły już dwa lata to wciąż za mało by przywrócić przyrodzie to, co zabrał jej żywioł.

W imieniu leśników zapraszamy do czynnego udziału przy sadzeniu lasu na klęsce od wiosny 2020 wszystkich chętnych, którym zależy na dobru przyrody i trwałości lasu.