Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie ścieżki edukacyjnej wzdłuż Stawów Przysieckich

Zapraszamy nad Stawy Przysieckie – nowa ścieżka edukacyjna otwarta.

W ramach współpracy Nadleśnictwa Toruń i Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Przysieku powstała nowa ścieżka edukacyjna nad Stawami Przysieckimi.

W dniu 22 lipca 2015 roku symbolicznego otwarcia ścieżki dokonali Prezes Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej Paweł Wiśniewski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Toruń Robert Paciorek.

Na ścieżce ustawione zostało 8 tablic edukacyjnych z informacjami o przyrodniczym charakterze terenu, o genezie powstania stawów, o roślinności strefy przybrzeżnej i otaczającym stawy lesie sosnowym, o zwierzętach wodnych – płazach, gadach i ptakach, ściśle związanych ze stawami, a także o bobrze, stosunkowo młodym lokatorem tego terenu.

Wykonanie  ścieżki wymagało sporych nakładów finansowych i ciężkiej pracy ludzi montujących tablice. Mamy cichą nadzieję, że tablice służyć będą wyłącznie do pogłębiania wiedzy przyrodniczej, a nie będą przedmiotem negatywnej działalności wandali.

 Mamy też nadzieję, że stała i konsekwentna działalność ekologiczna prowadzona  przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz przez Nadleśnictwo Toruń przyczyni się do podniesienia świadomości lokalnego społeczeństwa, a jej pozytywne  efekty będą widoczne już w niedalekiej przyszłości.